Naše aktivity

Projekty, publikace, videa a filmy

Měsíčník Romano voďi

Romano voďi (Romská duše) je romský časopis vycházející od roku 2003. Nabízí pohled do života Romů - pravidelně přináší rozhovory a reportáže, profily osobností a příběhy, novinky i hlubší pohledy do politické, společenské a kulturní oblasti, analýzy, průřezy i ohlédnutí v čase.

Magazín se dlouhodobě věnuje společensky palčivým tématům, jako je sociální exkluze, rasismus a anticiganismus, segregace ve vzdělávání, sociální vyloučení apod., ale i kultuře a umění. Každé číslo představuje romské osobnosti – od dobře známých jmen po méně známé tváře, včetně mládeže a studentů, kteří se na cestu ve svém oboru teprve vydávají.

Přináší pohledy úspěšných Romů s cílem je zviditelnit a vytvořit protipól často povrchně přijímaného a generalizujícího stereotypu o Romech jako „problematické menšině“ a motivovat jejich prostřednictvím další Romy, aby je následovali.

V roce 2020 vychází již sedmnáctý ročník.

Časopis Romano voďi vychází za finanční podpory Ministerstva kultury ČR.

Více na internetové adrese www.romanovodi.cz