přes 20 let aktivit v mediální, vzdělávací, sociální a kulturní oblasti

Vážení příznivci obecně prospěšné společnosti ROMEA,

Organizace ROMEA je obecně prospěšná společnost, která vznikla 1. února 2014 změnou právní formy ze sdružení. Sdružení ROMEA bylo založeno 31. prosince 2002 Jarmilou Balážovou a Zdeňkem Ryšavým, který je ředitelem organizace. Cílem organizace ROMEA je přispět k rehabilitaci romství a romské menšiny.

Naše činnost se od počátku existence rozděluje do čtyř základních oblastí: mediální, vzdělávací, lidskoprávní a sociální.

V roce 2023 jsme pokračovali v provozu našeho zpravodajského serveru Romea.cz, vydávali jsme měsíčník Romano voďi, podporovali jsme romské studenty středních škol, vyšších odborných škol a vysokých škol, organizovali jsme volnočasové aktivity pro děti, bojovali jsme proti dezinformacím a konspiracím.

Jedním z důležitých témat roku 2023 byla vyhrocená situace mezi částí Romů a Ukrajinců po vraždě mladého Roma v Brně. Náš mediální tým na to reagoval sérií debat s ministry, které byly natáčené před publikem a dali jsme tak možnost obyčejným Romům přímo diskutovat s odpovědnými lidmi ve vládě.

Chceme poděkovat všem, kteří nás podporují a spolupracují s námi na naší společné vizi lepšího světa pro všechny. Bez vaší pomoci bychom nemohli dosahovat takových výsledků.

Zdeněk Ryšavý, ředitel ROMEA, o. p. s.

Přehled financování ROMEA, o. s. z veřejných zdrojů